..
HISTORIA DZIAŁALNOŚCI    

Przemiany gospodarcze początku lat 90-tych stworzyły potrzebę sprawnej dystrybucji materiałów elektroinstalacyjnych. Na początku swej działalności firma "Best" była małym sklepikiem z szumną nazwą "Hurtownia Best", której założycielami byli Henryk Kaczmaryk i Ryszard Kuryś.

Rejestracja nowej firmy odbyła się 17.12.1991 roku, a rozpoczęcie działalności gospodarczej od 01.02.1992 roku. Warunki pracy były trudne, bo siedziba firmy znajdowała się w garażu przy ul. Pomorskiej w Miastku. Po roku wynajęto z PSS "Spójnia" w Miastku budynek po barze "Kajtek" o powierzchni 107m². Umowa najmu z dnia 30.04.1993 roku z mocą obowiązującą od dnia 15.05.1993. W tym czasie firma nabrała rozmachu. 06.08.1993 roku przyjęto pierwszego pracownika, który pracuje do chwili obecnej. W 1994 roku zakupiono komputery i pierwszy program do prowadzenia ewidencji magazynowej, połączony w sieci do prowadzenia pełnej księgowości. Obowiązek prowadzenia księgowości wzięły na siebie żony właścicieli, które od kwietnia 1994 roku zostały wspólnikami Hurtowni "Best".

Jedną z ważnych decyzji było kupno budynku "Kajtek" od PSS w Miastku w dniu 28.09.1994 roku przy ul. gen. Wybickiego 13. Była to inwestycja, która przyczyniła się do dalszego rozwoju firmy. Zatrudniono kolejnych pracowników, zakupiono samochody dostawcze. Działalność Hurtowni "Best" oparta jest na dowozie towaru do klienta. Towar dowożony jest do firm znajdujących się na północy Polski, jak również w Polsce centralnej. Kolejną przełomową datą w działalności hurtowni był rok 1998, kiedy 07.04 wydano pozwolenie na rozbudowę budynku hurtowni. Działalność została przeniesiona na ten czas do wydzierżawionego budynku, gdzie nadal prowadzona była sprzedaż. Równocześnie prowadzono nadzór rozbudowy budynku przy ul. gen. Wybickiego 13. Po zakończeniu prac budowlanych powierzchnia handlowo-magazynowa powiększyła się do 350 m².

Mniej więcej w tym samym czasie, bo 14 grudnia 2001 roku ze spółki cywilnej w wyniku przekształcenia w oparciu o uchwałę z tego dnia miała powstać spółka jawna. Wniosek do Sądu Rejonowego w Gdańsku Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego złożyła: Hurtownia "Best" Elżbieta i Henryk Kaczmaryk Spółka Jawna. W dniu 05.03.2002 roku spółka została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego - Rejestr Przedsiębiorców pod nr 0000095126.

 

Rok później, a jest to jedna z ważniejszych dat w istnieniu Hurtowni "Best", firma wstąpiła do Grupy Dystrybucyjnej Inter - Elektro (10.2003 r.). Sieć ta jest jedną z największych organizacji handlu w branży elektroinstalacyjnej w Polsce. Grupa należy do Europejskiego Stowarzyszenia IMELCO, co pozwala na bieżące śledzenie trendów rynkowych i rozwiązań w dziedzinie zarządzania. Wzrost wymagań klientów oraz bardzo duża konkurencja na rynku mobilizuje właścicieli do poszukiwania nowych rozwiązań. Stałym klientom oferowane są korzystne warunki handlowe, kompletacja dostaw oraz transport. W tym celu i dzięki temu, że firma należy do Grupy Inter - Elektro zawarte są umowy trójstronne, które gwarantują firmie dobre ceny i rabaty umożliwiające oferowanie konkurencyjnych cen dla branży elektrycznej. Do największych dostawców firmy "Best" należą: "Schneider", "Ospel", "Kontakt - Simon", "Zamel", "Karlik" i inne. Są to producenci liczący się na rynku zarówno krajowym, jak i zagranicznym. Firma "Best" posiada Certyfikaty Głównych Dostawców, a to oznacza, że jest Oficjalnym Dystrybutorem ich produktów. „Best” jest również posiadaczem Certyfikatu "Rozważna Firma" przyznanym w uznaniu za sukcesy w efektywnym zarządzaniu zasobami finansowymi przedsiębiorstwa od firmy EULEO.

Mija prawie 20 lat działalności Hurtowni "Best" - to dynamiczna firma, która jest cenionym dystrybutorem w branży elektrotechnicznej. Z jej usług korzystają też placówki miejskie. Obecnie w Hurtowni zatrudnione jest 7 osób. Firma inwestuje w otoczenie i infrastrukturę.

Właściciele posiadają zasoby, które realizują:

  • wysoką jakość obsługi klienta,
  • bogaty asortyment towarów w konkurencyjnej cenie,
  • rzetelna informacja techniczna,
  • stałe, nigdy nie kończące się doskonalenie.